ARABANIZIN İKİNCİ EL DEĞERİNİ KORUMAK İÇİN 5 İPUCU

Araba sahibi olmak, çoğu kişi tarafından bir yatırım olarak değerlendirilir. Sadece ulaşım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda önemli bir finansal güvenceyi de temsil eder. Özellikle ikinci el araç piyasasının devamlı yükselişte olduğu ülkemizde araç alım-satımı, birçok yatırımcının ilgilendiği bir pazardır. Diğer yatırım araçları gibi arabalarda da birçok değer kaybı riski bulunur. Bu riskleri bilmek ve gerekli sorumlulukları yerine getirmek aracınızın ikinci el satış değerini korumanız için çok önemlidir. İşte arabanızın ikinci el değerini korumanız için 5 ipucu.

PERİYODİK BAKIMLARI AKSATMAYIN

Aracınızın ikinci el değerini korumanın ilk ve en önemli kuralı, periyodik bakımlarınızı zamanında yaptırmaktır. Periyodik bakım: Yağ değişimi, filtre değişimi, motor kontrolü, sıvı kontrolleri ve rot balans ayarı gibi işlemleri içerir. Periyodik bakımlara yapacağınız harcamanın uzun vadede size getirisi:

  • Olası büyük arızaların ve hasarların önüne geçilmesi
  • Olası sorunların önceden fark edilmesi
  • Motor sağlığının(yüzdesinin) korunması
  • Aracın ikinci el değerinin korunması

Periyodik bakımlar bu kadar basit, düşük maliyetli ve hızlı bir işlem olmasına rağmen nasıl bu kadar etkili olabiliyor diye sorabilirsiniz. Yapılan işlemlerin etkisinin yanı sıra, düzenli aralıklarla bir uzmanın aracınızı gözlemlemesi fark yaratan en önemli noktalardan biridir.  

admin

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir